nedeľa, mája 01, 2022

nedeľa, mája 01, 2022

2. Narodeniny výnimočného blogu!

 


Ako obrázok vyššie napovedá, blog oslavuje 2. narodeniny. Hurá! Presne pred dvoma rokmi v tento deň som založila blog Výnimočná. Viac o mne tu. 



BLOGOVÉ (NE) ÚSPECHY

VIDEO O KNIHE A PODCAST

Na rozdiel od minuloročného článku o 1. narodeninách sa nemôžem pochváliť žiadnymi blogovými úspechmi. Pravda je taká, že som sa realizovala v iných oblastiach svojho života a to najmä ako člen pedagogicko-poradenskej komisie organizácie eRko, v ktorej už dlhý čas pôsobím ako dobrovoľník. Ak sa teda mám pochváliť nejakými mediálnymi úspechmi, tak som natočila video o knihe Kúzelné upratovanie od Marie Kondo. Článok o tom ako som upratovala podľa tejto knihy si môžete prečítať TU na blogu. Toto video bolo nahrané do iniciatívy s názvom Spoznaj knihu, spoznaj PEPO. Tento mini projekt vznikol počas marca mesiaca kníh. Pri tejto príležitosti som bola aj hosťom v eRko podcaste a nahrala diel, kde spolu s predsedom PEPO komisie hovorím o čom tento projekt je. 


BLOG V ČÍSLACH

  • Počnúc dnešným dňom je na blogu zverejnených 100 článkov (všetky si môžete pozrieť v archíve v dolnej časti blogu)
  • Aktuálny počet komentárov je 16

PRÍHOVOR K ČITATEĽOM

Celkovo, ak mám teda teraz takú veľkú príležitosť sa prihovoriť svojim (ne)existujúcim čitateľom, tak by som sa v niektorých veciach chcela obhájiť a zároveň ich argumentovať. 


NEROVNOVÁHA MEDZI ČASOM AKTIVITY A ČASOM PASIVITY

Mojimi najväčšími nepriateľmi, nie len čo sa písania na blogu týka, je nerovnováha medzi časom aktivity a časom pasivity. V jednom momente, keď sa rozhodnem, že chcem písať, som schopná napísať aj desať článkov alebo ich aspoň rozpracovať v administrácii a v ďalšom momente už mám chuť sa venovať zase niečomu inému a takisto to robím na 110%. Už od malička mám problém s udržiavaním pozornosti. Nedokážem svoju energiu rozložiť na veľa projektov, ale skôr na jeden, ktorému sa venujem istý čas. Je to značný nedostatok v mojej osobnosti, ale tak to je. Takže je v poriadku ak na istý čas na blogu nie som, ale k mnohým veciam sa spätne vraciam. Napríklad je u mňa úplne prirodzené, že som v apríli dokončila články, ktoré som začala písať počas Vianoc a podobne. Nie je to chyba v systéme, ale ako som už spomínala hore, je to moja systémová vada. Je pre mňa veľkou výzvou robiť niečo pravidelne. Možno to aj sami poznáte, že niekedy má človek hlavu plnú nápadov a potom začne písať, ale rozptýlia ho medzi tým iné veci a je zase na začiatku. 

Takisto je veľký rozdiel v tom, že počas pandémie sme sa všetci stretávali na internete a teraz, keď už nemusíme nosiť ani rúška vo vnútri, ani sedieť doma, si človek chce užiť všetko to, čo za necelé dva roky nemohol. 


SOCIÁLNE SIETE

Z mojich ďalších sociálnych sieti, na ktorých sa nachádzam by vás mohol zaujímať môj instagramový profil, na ktorom zverejňujem svoje výtvarné diela. 


REAKCIE (KOMENTÁRE)

Budem rada za akékoľvek reakcie, spätná väzba blogerov veľmi povzbudí. Môže to byť niečo z vášho osobného života, povzbudenie alebo konštruktívna kritika. Jeden z mojich blogových cieľov v mojom wishliste je mať na blogu zverejnených 100 komentárov, tento zoznam 101 cieľov za 1001 dní končí 27. januára 2023, tak uvidíme, či sa to podarí. Keď budem písať o tretích narodeninách na blogu (možno ešte skôr), tak vám poviem, či sa to splnilo alebo nie. 

2 komentáre:

  1. Ahoj, s návštěvností je to tak, pokud chceš, aby sem někdo zavítal, musíš blog propagovat, třeba dát odkaz na nějaké frekventované fórum apod. Ale pak se taky můžeš dočkat toho, že ty komentáře nebudou milé, nebo naopak, se z tebe může stát "lovec čísel". Příjemná atmosféra je u nás v klubu blogerů, ale trochu nám schází mladší osazenstvo, pokud znáš další autory, klidně je pozvi a věřím, že s větší skupinou může být větší návštěvnost, při udržení slušnosti...

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár...

Copyright © Vynimocna , Blogger