pondelok, júla 17, 2023

pondelok, júla 17, 2023

13 kreatívnych zručností, ktoré sa môžete naučiť

Milujem tvorenie! Od malička sa venujem akémukoľvek druhu umenia. (Okrem hudobného. Viem hrať na klavír a flautu, ale nemám to v láske). 9 rokov som chodila na základnú umeleckú školu, na strednú pedagogickú a teraz chodím na pedagogickú fakultu. Počas celého môjho štúdia som musela byť tvorivá a tejto oblasti sa venujem aj vo voľnom čase. Niektorým veciam menej, niektorým viac, no svoj talent by som nevymenila za nič na svete. 


Tu je 15 zručností, ktoré sa môžete začať učiť tento rok:

 1. Vytvorte si svoj kanál na YouTube - Nie je to len o vytvorení YouTube kanálu, ale najmä o tvorení obsahu. Youtuber sa o svoje videa musí starať, musí si nájsť čas a správne prostredie pre tvorbu. Hrá sa s uhlom pohľadu, so svetlom, strihom záverečného videa... Je to veľmi tvorivá a náročná práca. Bohužiaľ v tejto brandži niekedy vyhráva kvantita nad kvalitou.
 2. Naučte sa základy Instagramu a Facebooku - Moja kamarátka pred nedávnom poznamenala, že ľuďom je ľahšie prečítať si dlhší príspevok na instagrame a facebooku ako prečítať si krátky článok na blogu. Sociálne siete sú na vrchole, takže bude najlepšie, ak do nich začnete investovať skôr, než bude neskoro. Existujú kurzy, ktoré môžete navštíviť a ktoré vás naučia, ako zarábať prostredníctvom týchto kanálov sociálnych médií. Potom môžete začať spravovať účty na sociálnych sieťach a pomôcť značkám a profesionálom rozšíriť dosah sociálnych médií. Ešte lepšie je, že sa môžete pokúsiť dozvedieť sa viac o iných kanáloch sociálnych médií, ktoré sa objavujú, aby ste sa uistili, že pokryjete všetky svoje základy. Samozrejme, ako pri všetkom je potrebné nájsť hranice.
 3. Naučte sa maľovať akvarelom - To, ako akvarel jemne víri po papieri, je niečo neuveriteľne upokojujúce. Zaujímavosťou je, že maľovanie akvarelom vám môže priniesť nielen pokoj a mier, ale je to aj koníček, ktorý môžete posunúť ďalej a premeniť ho na biznis. Akvarelové maľovanie sa stalo obrovským hitom, a akonáhle pochopíte, ako miešať a spájať farby a zachytávať obrázky čo najumeleckejším spôsobom, môžete začať predávať svoje vlastné práce alebo vytvárať návrhy, ktoré môžu použiť iní ľudia. 
 4. Naučte sa navrhovať tašky - Môžete si kúpiť plátené tašky alebo si vyrobiť vlastné tašky/vrecúška s motívom, ktorý sa vám páči. Tak bude táto taška doslova vám šitá na mieru. 
 5. Naučte sa robiť Nail art - Ja si nerada lakujem nechty, no spôsob, akým dnešné kozmetičky pristupujú k "lakovanie" a tvorbe nechtov sa mi veľmi páči. Vytvorili si drobné umelecké plátna a pracujú na nich do najmenších detailov. Nail art je skvelý spôsob, ako rozžiariť vašu osobnosť nad rámec bežných farieb na nechty. Samozrejme, nail art nie je len náhodný, existujú určité kroky, ktoré by ste mali dodržiavať. Môžete začať s niektorými základnými návrhmi a potom prejsť na zložitejšie.
 6. Naučte sa vyrábať papierové kvety - Na internete som čítala, že so stúpajúcou infláciou sa zdvihli aj ceny za kvety, preto ľudia na svadbách a iných oslavách uprednostňujú papierové kvety pred skutočnými. Poskladať kvety do správnych tvarov chce veľa trpezlivosti (ja sama ju nemám), ale keď to dokážete, vyzdobíte nejeden kút vášho bytu alebo na narodeniny potešíte kamarátov.
 7. Vyskúšajte cestovateľskú fotografiu - Fotografia sú ďalšou umeleckou formou, ktorá vás namotá a ponorí do krásy sveta. Najmä cestovateľské fotografie vám pomôžu zachytiť rôzne perspektívy všetkého, čo na svojej ceste vidíte. Ak chcete veci posunúť o krok ďalej, môžete svoje zábery zdieľať so svetom prostredníctvom fotoblogu alebo online portfólia a získať spätnú väzbu od iných fotografov. 
 8. Zistite viac o robotike - Čo majú roboty spoločné s kreativitou? Vlastne veľmi veľa. Niekto musí navrhnúť a postaviť dizajn robota, tak prečo by ste to nemohli byť vy? Nemusíte byť programátorom, aby ste tieto veci zvládli. 
 9. Ozdobte torty - Možno si myslíte, že torty si vyžadujú obrovské zručnosti a schopnosti, no v skutočnosti je to jednoduchšie, než sa zdá. Môžete pridať farbivo do obyčajnej šľahačky a upraviť ju tak, aby vyzerala ako tráva alebo vytvoriť postavičky z fondánu. 
 10. Zistite viac o spracovaní dreva - Pre potreby domácich "kutilov" občas postačí aj vypaľovačka na drevo.
 11. Prihláste sa na hodiny grafického dizajnu - Alebo si pozrite videa na youtube. 
 12. Naučte sa písať - básne, články, haiku... 
 13. Keramika - Keramika je úžasná technika, ktorá má na človeka terapeutické účinky. Dlhým sedením pri počítači môže zápästie tuhnúť a práca s hlinou rozvíja jemnú motoriku. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za komentár...

Copyright © Vynimocna , Blogger