pondelok, decembra 19, 2022

pondelok, decembra 19, 2022

Zhrnutie roka 2022

Na prahu nového roka, či pri narodeninách, sú priania skryté alebo vyslovené túžby, ako čo najlepšie prežiť ďalší rok. Všetci chceme mať istotu, že sa nám nič nestane, že budeme ochránení v nebezpečenstve, že budeme môcť žiť šťastný život. Na to, aby sme sa tešili na nové veci by sme mali oceniť aj to, čo sa nám už stalo.
A tak ako aj predchádzajúce roky 2019, 2020 a 2021 aj tento rok prinášam spätný pohľad do ruku 2022, ktorý zlými správami rozhodne nešetril. Aj napriek všetkému sa v celom klbku zla, lží a falše našlo mnoho miesta pre veci, ktoré môžem oceniť. 
Doteraz som tieto zrhnutia robila štruktúrovaným spôsobom, napísala som názov mesiaca a pod to som jednoducho vypísala veci, ktoré sa mi podarili, respektíve nepodarili, avšak tento rok som sa to rozhodla urobiť trochu viac popisnejšie. 

JANUÁR
Keďže december bol pre nás dosť ťažký, veľa vecí sme si doniesli aj do začiatku roka 2022. Ešte v decembri 2021 sa rodičia v práci nakazili covidom, takže skôr ako mali pricestovať z práce domov, sme ja a môj brat museli odísť k babke a ujovi, s ktorými sme mali stráviť Vianoce. V deň nášho príchodu, babka dostala mozgovú príhodu, hneď sme volali sanitku a Vianoce sme strávili iba s ujom. Boli to síce neprirodzené Vianoce, ale nie zlé. Boli sme sa lyžovať a potom sme sa s iným ujom a sesternicou išli sánkovať, pričom som si narazila kostrč. Silvester som strávila s kamarátmi. Hrali sme hry, boli si pozrieť ohňostroj, prespala som u kamarátov a mali sme spolu výborné novoročné raňajky. Zvyšok mesiaca som sa venovala skúškovému obdobiu. Učenie som striedala s výrobou darčeka pre kamaráta. Vyrobila som mu Otvor, keď...

FEBRUÁR
Začiatkom februára som pomáhala zariadiť farské korčuľovanie, na ktorom som sa aj neskôr zúčastnila. Takisto som mala aj veľa povinností, čo sa týkalo mojich ďalších dobrovoľníckych povinností. Mali sme online seminár dobrovoľníckej univerzity a takisto aj maxi stretko zodpovedných osôb v organizácii eRko. A najväčšia správa, ktorá nás všetkých zarazila a zmenila svet, Rusko zaútočilo na Ukrajinu.

MAREC
Marec som venovala čas knihám. Bola som hosťom v eRko podcaste a rozprávala o marcovom projekte Spoznaj knihu, spoznaj PEPO, na ktoré som aj natočila video odporúčanie na knihu Marie Kondo, (článok), ktoré si môžete pozrieť na youtube (a podcast vypočuť na spotify alebo inde). Mala som dve prednášky na kurze o táboroch. Jedna prednáška bola o špeciálnej pedagogike a druhá prednáška bola o všeobecnej psychológii. A ako obyčajne pri iných príležitostiach, tak aj teraz som sa úplnou náhodou stala členkou vedeckej skupiny, dostala fakultné tričko a pomáhala na Dni otvorených dverí.

APRÍL
Po dlhom čase opatrenia na covid-19 ustúpili a po niekoľkých rokoch som sa mohla osobne vidieť so svojimi kamarátmi z eRko na Duchovnej obnove. Takisto aj Veľkú noc som prežila v kostole ako sa patrí. S kamarátom som strávila príjemný čas na prehliadke v galérii a po nej sme šli do čínskej reštaurácie. Na konci apríla som prvýkrát letela lietadlom a zúčastnila sa campu o ekológii. (rubrika)

MÁJ
Výlet v Portugalsku pokračoval a zastavili sme sa na jeden deň v Lisabone. (článok) Cestou naspäť som mohla sedieť pri okne a bolo to naozaj úžasne. Počas mojej cesty, tento blog oslavoval svoje 2. narodeniny. (článok). Keď som sa vrátila, s kamarátmi sme si urobili spontánny mini road trip a šli na horu menom Smädný mních odkiaľ mám nádherne fotky. Portugalsko bol zážitok, na ktorý nikdy nezabudnem a takisto sme o ňom veľa rozprávali, napr. aj v livestreame na facebooku. Na konci mesiaca naša vedúca táboru Iveta mala veľkú oslavu narodenín a ja sama som oslavovala to, že som sa stala krstnou mamou.

JÚN
V júni som dokončovala veci do školy a takisto sa vedenie rozhodlo, že aj keď už by sme mali mať skúšky takmer ukončené, tak bude skvelé nám v júni ešte nečakane dať prax, takže jeden týždeň učila v Školskom klube detí. Pre túto prax som sa nemohla zúčastniť pedagogicko-poradenskej komisie v eRku, ktorej som takisto členom. Po skončení praxe som náš byt požičala na oslavu kamarátových 
Za to som však mohla opäť pomáhať ako člen vedeckej skupiny na česko-slovenskej študentskej konferencii, ktorá sa konala na našej fakulte. V rovnaký týždeň som pomáhala aj ako animátor v Ľutine na púti pre rodiny. Po celom náročnom pol roku som sa šla trochu spotiť do pekelnej horúčavy v Bratislavy. Aby som však nezostala iba v horúčavách, tak som sa na jeden šla schladiť do Aquaparku vo Veľkom Mederi. Koniec júna a začiatok júla bude venovaný prípravám na farský tábor. 

JÚL

AUGUST

SEPTEMBER

OKTÓBER

NOVEMBER

DECEMBERŽiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za komentár...

Copyright © Vynimocna , Blogger