Obľúbené príspevky

pondelok, januára 23, 2023

pondelok, januára 23, 2023

Hodnotenie wishlistu (2020 - 2023)

Ani sa mi nechce veriť, že už prešlo 1001 dní od napísania môjho zoznamu 101 cieľov za 1001 dní. Skúšala som to už veľakrát predtým, ale ani raz to nebol taký vážny zoznam ako tento, ktorý som zverejnila tu na blogu. Nie je ťažké predstaviť si seba pred tromi rokmi ako sedím a rozmýšľam nad snami, o ktorých ani neviem, že sa jedného dňa stanú skutočnosťou. Každý wishlist je častokrát napísaný z rozmaru a ak sa nesplní, jednoducho sa nič nestane a ide sa ďalej. Lenže sny, ktoré som mala sa naozaj stali skutočnosťou. O to väčšiu vďačnosť (k Bohu) cítim, pretože som častokrát ani ja svojim vlastným snom neverila. 

Dlho sa s týmto zoznamom nič nedialo. Nečinne si tam ležal zverejnený a kedy - nekedy som sa k nemu vrátila a postupom času som si začala uvedomovať, že si vyškrtávam čoraz viac vecí. Nebolo ľahké ho napísať, lebo s tým ako šiel čas sa niektoré moje sny celkom zmenili a vôbec nie som sklamaná z toho, že sa nesplnili. 

Sny, ktoré sa nestali skutočnosťou: 

 1. Vidieť aspoň päť divadelných hier
 2. Navštíviť čajovňu
 3. Ísť jazdiť na koni
 4. Navštíviť hudobné muzeum vo Viedni
 5. Prejsť Slovensko osobnými vlakmi
 6. Preplaviť sa na výletnej lodi zo Slovenska do Rakúska
 7. Vypustiť lampión
 8. Výlet v Budapešti 
 9. Piť kávu v kaviarni s mačkami
 10. Skákať v jump aréne
 11. Stretnúť sa s dievčatami z Cup of Style
 12. Pobyt v hotely s rodičmi
 13. Naučiť sa jazdiť na snowboarde
 14. Vyhrať nejakú súťaž
 15. Naučiť sa hrať na ukulele
 16. Naučiť sa viazať kravatu
 17. Chodiť na základnú umeleckú školu na druhý stupeň
 18. Ísť darovať krv koľkokrát to bude možné
 19. Ísť navštíviť neznáme deti do detského domova alebo do nemocnice
 20. Zúčastniť sa medzinárodných dní mládeže
 21. Zapojiť sa do ženského Exodusu
 22. Nazbierať si deväť prvých piatkov
 23. Mať stálych čitateľov
 24. Mať na blogu 100 komentárov
 25. Dopísať vlastnú knihu
 26. Napísať detskú knihu
 27. Písať články za peniaze
 28. Vidieť všetky časti Pána prsteňov
 29. Prekonať sa a pozrieť si nejaký čiernobiely film
 30. Pozrieť si všetky časti Avengerov 
 31. Byť v televízii
Tie, ktoré som nechcela urobiť/ktoré sa zmenili:
Plynutím času sa človek mení a menia sa aj jeho sny, to čo mi na začiatku pripadalo dôležité je pre mňa dnes už iba nepodstatnou maličkosťou. Rada by som teda v krátkosti odôvodnila svoje konanie:
 • Celé leto každý deň zverejniť na instragrame fotku, čo som v ten deň robila - to sa zmenilo hlavne v tom, že som pochopila, aký dôležitý je digitálny minimalizmus a že to, čo sa deje na instagrame neodráža realitu. Fotky, ktoré každý deň vidíme sú iba vydareným záberom, nezachycujú to, ako sa skutočne cítime, aký bol proces toho, čo sme robili, ani nedokáže zahrnúť emócie zo všetkých prítomných ľudí. Túto skutočnosť som pochopila kvôli vlastnej skúsenosti so spolužiačkami zo strednej školy. Ani pre nich to asi nie je príjemné, že o tom často vo svojich blogových príspevkoch spomínam, ale boli to pre mňa skutočne zdrvujúce okolnosti, ktoré budem už asi navždy používať ako výstrahu. (Viac o tom ako mobily ničia priateľstvá si môžete prečítať TU.)
 • Chodiť plávať do miestnej plavárne - "miestna" plaváreň nie je tak úplne miestna je o dedinu ďalej a poriadne do kopca. Je ťažké sa tam dostať autobusom a pre mňa osobne aj na bicykli, takže tento cieľ sa skutočne radikálne zmenil. V čase, keď som písala zoznam, som si predstavovala koľko budem chodiť na aute, keď budem vodičský preukaz, žiaľ realita je taká, že už takmer rok a pol som nesedela na mieste vodiča. 
 • Dať si znova ombré - V určitých obmenách sa tento vlasový štýl vracia, ale určite nie pod názvom ombré a takisto si nemyslím, že by ľudia v mojom okolí reagovali na túto "staromódnu" zmenu pozitívne. 
 • Dať si vytetovať malé tetovanie - Dať si urobiť tetovanie bol vždy môj veľký sen, žiaľ som doteraz ešte nenašla nič, čo by ma natoľko oslovila a motivovalo k tomu, aby som si to nechala navždy na tele.
 • Predať svoj obraz - to, že niekto predá svoj obraz ešte nemusí znamenať, že je skutočným umelcom. Miliónové dôkazy nám bežne visia v galériách. Jeden fľak s dobrým marketingom nemá väčšiu výpovednú hodnotu ako hodiny skutočne tvrdej práce s konkrétnymi tvarmi a emóciami
 • Vyrobiť Riovi (papagájovi) domček na spanie - náš papagáj sa veľmi rád skrýva v cestovej taške alebo v skrini a smeje sa z toho (alebo aspoň napodobňuje naše hlasy, keď vykonáva túto konkrétnu činnosť) a my sme videli mnoho fotiek domčekov pre vtáky v tvare trojuholníka, do ktorých sa papagáje vopchajú a tam trávia svoju noc. A keďže som ekologická a tvorivá, tak som chcela tento domček vyrobiť, lenže dnes už viem, že Riovi najlepšie poslúžia "handričky" (prúžky) z prírodného a mäkkého špagátu, do ktorých sa počas spánku veľmi rád zamotá
 • Vidieť aspoň jeden horor - a čo z toho budem mať, keď budem hodinu pozerať na obrazovku na prevažne nechutné scény s krvou a odrezanými končatinami. 
Najlepšie ciele:
Aby som nebola iba negatívna rada sa s vami podelím o tie najkrajšie splnené ciele. Z každej kategórie som sa snažila vybrať max. jednu, ale nie vždy sa mi to podarilo podľa predstáv
 • Letieť (lietadlom alebo balónom) - Letela som do Portugalska na camp o ekológii a bol to bezpodmienečne môj najkrajší týždeň. Viac o tom si môžete prečítať v tejto rubrike
 • Mať prednášku na kurze - áno, v rámci svojej dobrovoľníckej činnosti sa mi podarilo hneď niekoľko veľmi dobrých úspech, o ktorých som ani nevedela, že ich budem tak veľmi chcieť. Mať prednášku na kurze však bolo mojim snom, ktorý som si splnila hneď niekoľkokrát.
 • Byť pobirmovaná - birmovka je veľmi krásna sviatosť a prináša mnohé milosti od Ducha Svätého. Dlho som premýšľala, koho si mám vybrať ako svojho birmovného (mamu alebo otca), ale nakoniec sa situácia vyvinula, že mám birmovného otca, ktorým je môj strýko. (článok o mojom birmovnom mene)
 • Mať blog v spolupráci s nejakou firmou - toto bolo pre mňa skutočným prekvapením. Už skôr som mala rôzne blogy, ale nebrala som ich príliš vážne ako tento. Napriek tomu, že nemám mnoho čitateľov, ma tiskarik.cz oslovil s ponukou o spoluprácu a vo veľmi krátkom čase som dostala ponuku aj od benu lekárne (článok o fotoknihe, článok v spolupráci s benu lekárňou)
 • Pridať sa do nejakého športového tímu - keď som bola na základnej škole, behávala som atletiku a takisto som hrala basketbal, ale počas strednej školy som sa musela viac učiť ako byť vonku a tak sa moje priority zmenili, avšak osud to tak asi chcel, aby som sa vrátila k športu vďaka dobrovoľníctvu, pretože teraz chodiť hrať každý týždeň florbal s kamarátkami animátorkami.
 • Biely stôl z ikei - veľmi dlho som túžila po nejakom bielom kuse nábytku, mala som biele poličky, ale biely stôl bol ešte lepší, pretože na ňom môžem robiť fotky a celkovo v mojej malej izbe vytvára svetlé tóny.
 • Naučiť sa variť jedlá z mäsa - keď som bola mladšia bolo vrcholom môjho kulinárskeho umenia urobiť špagety, lenže to sa zmenilo vďaka jedálničku od výživovej poradkyne a potom odchodu mojej mamky v mesta kvôli práci. Teraz už viem variť takmer všetko. 
 • Prečítať si motivačnú knihu - do času, než som prečítala knihu od Marie Kondo (článok) som nevedela, aké zábavné môžu byť vzdelávacie knihy. Od vtedy som prečítala už mnoho zaujímavých kníh v podobnom znení a dnes ich už uprednostňujem pred beletriou
 • Vypočuť si aspoň jeden celý podcast - to je dosť vtipný bod, pretože už v roku 2020 boli podcasty veľmi populárne, lenže ja som im nevedela prísť na chuť. Potom som si začala platiť spotify a našla mnoho zaujímavých nahrávok a dokonca som v jednom podcaste aj sama účinkovala.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za komentár...

Copyright © Vynimocna , Blogger