pondelok, júna 27, 2022

Zhrnutie článkov o lete

Na blogu fungujem už nejaký ten piatok. Ako som už veľakrát spomínala, nie je to iba tento blog, ale aj blogy na platforme blog.cz a za ten čas sa mi nazbierala pekná hŕstka článkov na akúkoľvek tému. Dnes by som vám rada predstavila svojich pár článkov, ktoré sa týkajú leta a mohli by vás na túto notu príjemne naladiť. 


Mostar je mesto v Bosne a Hersegovine, ktoré som s rodinou navštívila už pred mnohými rokmi. O tomto meste mamka čítala v časopisoch a opisovali ho ako úžasné mesto hodné navštívenia, takže keď sme z južného chorvatska zvládli zíjsť ešte nižšie do Medžugoria, mamka iniciovala aj výlet do Mostaru a bol to teda skutočný zážitok. Myslím, že každý z nás si odtiaľ odnášal zmiešané dojmy a v hlave mu znela kontrolka, že sme stále na tom lepšie ako v tejto krajine bývalej Juhoslávie. Ak máte záujem dozvedieť sa viac o tomto meste, rozhodne si prečítajte celý článok a posúďte sami. 


Medzi moje obľúbené články patria zhrnutia leta, roku a podobne, pretože si myslím, že v nich človek môže nájsť množstvo inšpirácie k tomu, ako tráviť voľný čas a kam sa oplatí sa ísť pozrieť.

Neodmysliteľnou časťou môjho letného programu sú aj tábory pre deti, kde pôsobím ako dobrovoľník. Mala som už rôzne funkcie. Mojou najobľúbenejšou je samotná príprava programu počas tábora, ale medzi ďalšie si môžem pripísať aj vedúceho skupinky, pomocného animátora (MTZ - materiálno-technické zabezpečenie), ale aj nevídanú funkciu hygienika. Ak tiež plánujete nejaké letné tábory, vrelo vám odporúčam prečítať si môj článok, v ktorom opisujem všetko od načrtnutia hlavnej myšlienky, cez program, rady pre vedúcich, niečo málo o účastníkoch, ale aj o chybách a improvizácii, ktorej sa jednoducho nevyhnete. Ak však budete mať málo informácie, môžete si zakúpiť aj príručku o táboroch, o ktorej som tiež napísala samostatný článok. 

Ľudia čakajú iba na to, kedy príde leto a plánujú si ho poriadne užiť. Ak však príde voľný deň, často si nevedia poradiť, čo by vlastne mohli robiť, aby svoje túžby naplnili. Zažila som už mnohé letá - nudné i tie aktívne. Zo všetkých najdôležitejšie je si už počas roka písať zoznam vecí, ktoré by ste chceli zažiť. Ak vám nič nenapadá, môžete sa inšpirovať mojim zoznamami z roku 2020. 

Pri všetkom tom plánovaní a užívaní si leta, by človek mal dbať na niekoľko pravidiel, ktoré môžu poslúžiť najmä veriacim, aby bol ich čas naplnený. 

Vždy bolo mojim veľkým snom spať v stane a minulý rok sa mi to konečne podarilo. Nebolo to tak celkom stanovanie v pravom zmysle slova, pretože sme mali spať pod prístreškom v lese, ale osud to zariadil tak, že som bola "spoločensky indisponovaná" a spala v spacáku na blate pod šírim nebom. No aj tak to bol zážitok, na ktorý mám do dnešného dňa tie najkrajšie spomienky. A ak sa aj vy chystáte kempovať, mám pre vás zoznam, aby ste nezabudli na nič podstatné. 

Ak by ste toto leto mali cestu do Portugalska, tejto krajine som venovala celú rubriku, kde nájdete množstvo informácii o tom, ako si môžete túto krajinu užiť vy. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za komentár...

Copyright © Vynimocna , Blogger